I II III IV V

Díky podzimnímu mezinárodnímu festivalu Blues Alive se Šumperk zapisuje do povědomí posluchačů jako "Město blues".
Renomovaný mezinárodní festival Blues Alive už není jen podzimní záležitostí. V průběhu devíti let se rozprostřel i do dalších měsíců, takže v červnu mohou příznivci blues slyšet to nejlepší z české či slovenské hudební scény v rámci Blues Aperitivu a v březnu se mohou vydat na Echo Blues Alive - ozvěny podzimního festivalu se zvučnými jmény a zahraničními hosty. Připomeňme, že Blues Alive vstupuje letos do 10. ročníku a březnové Echo proběhne podruhé. Hosty letošní březnové přehlídky budou Blues Angels /CZ/, Boboš and The Frozen Dozen /SK/, Tony Blues Band /CZ/ a jako hosté vystoupí v Šumperku poprvé Jamie Marshall /GB/ a B. B. and Blues Shacks /D/. Echo Blues Alive začne v pátek 18. března v 19h v Domě kultury Šumperk.
Vstupenka bude stát 150,- Kč.
Sledujte www.bluesalive.cz !

BLUES ANGELS

Kapela byla založena na podzim v roce 2000 a za krátkou dobu se stala pevnou součástí programů Olomouckých hospod a klubů / PONORKA, JAZZ Tibet klub, S-klub,U-klub, atd./včetně některých programů pořádaných odborem kultury ÚMO./Protagonisty kapely jsou zkušení hudebníci, bluesový zpěvák Zdeněk "ČIKO" Šindlář a kytarista Miroslav Zbončák, kteří spolu působili v několika souborech v letech 60- tých a 70- tých /Angels,Bluesmen,Démon / aj. později v souboru JAZZ-KONTRAKT.Zbývající hráči jsou mladí ale ostřílení hudebníci, kteří působí v různých amatérských rokových, jazz - rokových a bluesových kapelách. Motorem kapely je mladý, velmi talentovaný bubeník Martin Svoboda, působící ještě v dalších jazzových seskupeních na olomoucké hudební scéně, který svým šlapavým a energickým stylem hry dává kapele ten správný tah.
Staronovým hráčem kapely je pianista a hráč na klávesové nástroje Richard Mlynář působící v několika jazzových seskupeních, rovněž skladatel a aranžér.
Kapela se úspěšně prezentovala v roce 2001 na tradičním BLUES APERITIVU v Šumperku a v tomtéž roce na podzimním festivalu BLUES ALIVE zahajovala programovou část v  U-klubu Olomouc. Repertoár souboru tvoří převážně převzaté skladby, hlavně amerického bluesového kytaristy a zpěváka Stevie Ray Vaughna, jehož hudba nás svým dravým pojetím uchvátila. V repertoáru kapely jsou i skladby dalších světových bluesmenů. Část repertoáru tvoří také skladby a aranže z původní tvorby souboru, převážně zpěváka kapely Zdeňka Šindláře a kytaristy Miroslava Zbončáka s českým textem.
Současné obsazení Blues Angels:
Zdeněk "ČIKO" Šindlář - zpěv, kytara, foukací harmonika
Miroslav Zbončák - kytara
Radek Lindner - baskytara
Martin Svoboda - bicí
Richard Mlynář - piano, klávesy

BOBOŠ & FROZEN DOZEN

Bratislavský zpěvák a hráč na foukací harmoniku Erich ´Boboš´ Procházka patří mezi největší hvězdy slovenského blues a pravidelné hosty BLUES ALIVE (v roce 1997 se představil jako frontman Electric Blues Bandu, později jako člen volného sdružení Dura & Blues Club). V začátcích jeho dráhy jej výrazně ovlivnil český harmonikář Ondřej Konrád a poslech desek Muddyho Watrerse. V 80. letech spoluzakládal spolu s Jurajem Turtevem skupinu Bluesweiser a přes mnohé další peripetie se vypracoval na nejuznávanějšího hráče na svůj nástroj na Slovensku (velice často je žádán o studiovou či koncertní spolupráci muzikanty v širokém spektru od jazzu po tvrdý rock). Od roku 1999, kdy odešel z Electric Blues Bandu, vede svou skupinu Frozen Dozen.
Více informací na www.bobos.sk

TONNY BLUES BAND + JAMIE MARSHALL /GB/

Špičková blues-rocková kapela, složená ze zkušených muzikantů v kombinaci s nadějnými hudebníky. Soubor se hlásí k odkazu chicagské scény v osobách Muddy Waterse, J. L. Hookera, W. Dixona, Ch. J. Dupreeho a jejich následovníků E. Claptona, A. Kornera, aj. V Šumperku vystoupila tato skupina spolu s Tonyou Graves /Monkey Bussines/ v roce 2000 v rámci pátého ročníku festivalu Blues Alive.
Obsazení:
Antonín Smrčka - bass, vocal
Petr Pokorný - lead guitar
Jaroslav Petrásek - drums
Karel Heřman - keyboards
Lukáš Martínek - lead vocal, guitar
Na letošním Echu vystoupí spolu s londýnským písničkářem a excelentním zpěvákem Jamiem Marshallem!

B.B. & BLUES SHACKS /D/

Mladá německá bluesová formace z Hidelsheimu, která si za dobu svého působení, vydobyla renomé jednoho z nejúspěšnějších evropských bandů. Má za sebou řadu vystoupení na prestižních festivalech v Evropě /jmenujme alespoň The Notodden Blues Festival v Norsku/ , může se pochlubit společným koncertem s Jamesem Cottonem ve znamenitém chicagském klubu Buddy Guys Legends a dalšími úspěchy.
Hraje ve složení:
Andreas Arlt - guitar Michael Arlt - vocal / harmonica
Andreas Bock - drums
Henning Hauerken - double bass
Dennis Koeckstadt- piano
Více informací na www.bluesshacks.com